Haber

Kremlin Sözcüsü Peskov: “Ukrayna için uzun menzilli silahlar Rusya’yı caydırmayacak”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin Ukrayna’ya uzun menzilli silah tedarik edeceği yönündeki tartışmalarla ilgili olarak, “Ukrayna’ya yönelik uzun menzilli silahlar Rusya’yı caydırmayacaktır.”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere gündeme ilişkin değerli açıklamalarda bulundu. Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden arasında herhangi bir görüşmenin planlanmadığını belirterek, “Putin ile Biden arasında şu ana kadar herhangi bir müzakere planı yok. Temel amacımız özel askeri operasyonları sürdürmek ve Başkan’ın çizdiği hedeflere ulaşmak. .”

“Elimizdeki tek anlaşma bu”

ABD tarafının Rusya’nın Yeni START Anlaşması’nın (Stratejik Silahların Azaltılması) gereklerini yerine getirmediği yönündeki açıklamalarına yanıt veren Peskov, “Bu anlaşmanın devamlılığını çok önemli buluyoruz. Aslında elimizdeki tek anlaşma bu. Kendi alanlarındaki yasal çerçeveyi fiilen yerle bir ettiğini görüyoruz” dedi. Peskov, ABD’nin Ukrayna’ya uzun menzilli füzeler dahil 2,2 milyar dolarlık yeni bir yardım paketi hazırladığı iddialarına da değinerek, “Bu gerilimi tırmandırmanın bir yolu. devam” dedi.

Yeni START Anlaşması, ABD ve Rusya’nın ortasında nükleer silahların kontrolünü sağlıyor. – MOSKOVA

kuluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu